Vaser Liposuction

It is a technique applied to remove the accumulated fat in the body with the help of sound waves….

Tommy Tuck

It is applied to eliminate the regional lipidosis and sagging that occurs in the abdomen…

Body Aesthetics

Elimination of deformities caused by excessive weight loss, such as abdominal surgery or pregnancy…

BBL – Brasilian Butt Lift

Brazilian Butt Lift procedure, butt augmentation, and butt reshaping procedures…

Click to CONTACT US!

57

Trained Physicians

8200

Plastic Surgeries

Op. Dr. Hüseyin Kandulu

PLASTIC SURGERY SPECIALIST

Aesthetic, Plastic and Reconstructive surgery specialist Dr. Kandulu uses unique techniques by combining the advantages of advanced technologies with years of experience. Thanks to his success and unique methods, it would be appropriate to say that he is one of the most valuable surgeons in the world. At the same time, Dr. Kandulu provides courses such as “advanced aesthetic surgery practices” to surgeons from all over the world. Every year, he provides training in the field of plastic surgery for many physicians from countries such as Dubai, the United Kingdom, Qatar, France, Germany and Egypt. With more than five thousand operations in 10 years, sharing his knowledge with his guests from Turkey, United States, Germany, United Kingdom, France, Belgium, Dubai, and Egypt has been the biggest source of motivation for Dr. Kandulu.

VISIT OUR YOUTUBE CHANNEL

WE HAVE WON

All the Awards

Thank you to all TV & News broadcasts that deemed us suitable for these awards

REVIEWS Of the Physicians Attended the Courses

Reviews

When you watch the master, try to understand and imitate his techniques. And make sure to repeat and apply what you have learned. Together with each participating physician, we had the chance to practice under the supervision of Dr. Kandulu and learned how to overcome difficulties. We returned home with the opportunity of perfecting our techniques and pushing the boundaries.

Laurentiu E Blaga, MD

It was a very well organized training process for all of us and it made an effective introduction to the subject. I was amazed by gaining awareness about the dangers of each technique, understanding the benefits and the capacity of the right technique that can be applied. Dr. Kandulu, thank you for this course.

Pete Jones, MD

Not only the course but also the explanations he made and the operations he performed before us were very educational. Additionally, the flash drive with educational content is very useful and benefited all of us. By learning the techniques he applied in plastic surgeries, we were able to smoothly achieve the best results in our studies.

Giuseppe Fiore, M.R

Always Look Natural

You can take a new step in your life with a permanent beautification solution and aesthetic touches without losing your natural appearance

BEFORE & AFTER

Results that Make a Difference

Give yourself a chance to reveal your true beauty in you that you cannot even imagine, and turn heads with our aesthetic touches

CONTACT US!

57

Eğitilmiş Doktor

8200

Estetik Operasyonu

Vaser Liposuction

Vücutta biriken yağlardan ses dalgaları yardımı ile kurtulmak için uygulanılan bir tekniktir....

Tommy Tuck

Karın bölgesinde meydana gelen yağlanma ve sarkma görüntüsünü ortadan kaldırmak için uygulanılır...

Vücut Estetiği

Genellikle mide operasyonu ya da hamilelik sonrası gibi aşırı kilo kaybı sonucu oluşan deformitelerin giderilmesi...

BBL - Brasilian Butt Lift

Brezilya kalçası uygulaması kalça büyütme ve kalça toparlatma işlemlerinin uygulanması ...

önce - sonra fotoğrafları için tıklayınız

Op. Dr. Hüseyin Kandulu

ESTETİK CERRAHİ UZMANI

Estetik,Plastik ve Rekonstrüktif cerrahi uzmanı olan Dr. Kandulu, uzun yılların getirmiş olduğu tecrübe ile ileri seviye teknolojilerin avantajlarını karıştırarak kendine özgü uygulamalar kullanmaktadır. Kişisel başarısı ve kendine özgü yöntemler sayesinde ismini duyurmaya başarmış dünya'nın en değerli cerrahlarından olduğunu söylemek yerinde olacaktır. Dr. Kandulu yalnızca doktor olarak değil aynı zamanda tüm dünyadan gelen cerrahlara her ay "ileri seviye estetik cerrahi uygulamaları kursu" şeklinde eğitimler vermektedir. Her yıl Dubai, İngiltere, Katar, Fransa, Almanya ve Mısır gibi ülkelerden gelen bir çok doktora estetik branşlarında eğitimler vermektedir.

Youtube Kanalımızı Ziyaret Ediniz

TÜM ÖDÜLLERİ

Topladık

Bize bu ödülleri layik gören tüm TV & Haber yayınlarına teşekkür ederiz

KURSA KATILAN DOKTORLARIN

Yorumları

Ustanın eğtiminde, onu izlerken tekniklerini anlamaya ve gösterdiklerini uygulamaya çalışın. Kendi tekniklerimizi mükemmelleştirerek sınırları zorlayabilme fırsatıyla evimize geri döndük. Ben ve her katılımcı doktor, Dr. Kandulu'nun gözetiminde uygulama şansı yakalayıp, zorlukları nasıl aşabileceğimizi anladık.

Laurentiu E Blaga, MD

Hepimiz için çok iyi düzenlenmiş bir eğitim süreci oldu ve konuya etkili bir giriş yaptı ki bunlar; her bir tekniğin tehlikelere karşı farkında olmak, faydalarını anlamak ve uygulanabilecek doğru teknik ile yapabilecek kapasiteyi göstererek kendisine hayranlık duydum. Bu ders için teşekkürler Dr. Kandulu.

Pete Jones, MD

Sadece kursu değil, yaptığı açıklamalar ve aynı zamanda önümüzde gerçekleştirdiği operasyonlar da çok eğiticiydi. Diğer yandan vermiş olduğu eğitim içerikli usb-data çok kullanışlı ve hepimize büyük fayda sağladı. Onun estetik ameliyatlarda uyguladığı teknikleri öğrenerek, bizlerde hastanelerimizde pürüzsüz bir şekilde en iyi sonuçlara ulaşabildik.

Giuseppe Fiore, M.R

Her Zaman Doğal Görünün

Doğal görünümü kaybetmeden kalıcı güzelleştirme çözümü ve estetik dokunuşlarla hayatınıza yeni bir adım atabilirsiniz.

Öncesi - Sonrası

Fark Yaratan Sonuçlar

Hayal dahi edemeyeceğiniz içinizdeki gerçek güzelliğinizi ortaya çıkarabilmek için kendinize şans verin ve estetik dokunuşlarımızla tüm bakışları üzerinize toplayın.

İLETİŞİME GEÇİN!