Uzun Saç Ekimi

Uzun saç ekimi son zamanlarda özellikle kadınlar tarafından çokça tercih edilmekte olan bir saç ekimi yöntemidir. Saç ekimi yaptırmak isteyen ve bu işlemin sonucunu en kısa sürede almak isteyen kişiler, bu yöntemi çok fazla tercih etmektedir.

Uzun Saç Ekiminin Farkları Nelerdir?

Uzun saç ekimi, diğer yöntemlerde olan saç ekimi işlemlerinden yapılış bakımıyla pek farklı olan bir işlem değildir. Diğer tüm yöntemlerde kullanılmakta olan tıbbi aletler, bu yöntemde de kullanılır ve yöntemden önce ve sonrasında hastaların yapması gereken bakımlar ve işlemler de birebir aynıdır. Bu işlemin tek ve en önemli farkı, işlem yapılmadan önce saçlar kazınmaz. Uzun kalmasına izin verilen saçlar, öylece alınır ve saç dökülmesinin olduğu bölgeye yerleştirilir. İşlem öncesinde saçlar kısa kesilmediği için hastalar, uzun aylar boyunca bekleme gereği duymaz ve farkı anında görebilir. Bu da hastanın memnun kalması için oldukça önemlidir. Fakat tabii ki yeni yerleştirilmiş olan greftlerin tam olarak iyi duruma gelmesi ve saçların sağlıklı bir şekilde uzaması için yaklaşık en az 9 ay zamana ihtiyacı vardır.

Uzun Saç Ekiminin Avantajları

  • Uzun Saç Ekimi yöntemini tercih eden hastalar, saçlarının uzamasını beklemez ve çok hızlı bir şekilde tedaviden sonuç alırlar. Meydana gelen farkı anında görebilirler ve bu da hastaların, hastaneden daha memnun bir şekilde ayrılmasına sebep olur.
  • Normalde saç ekimi işleminde hastaların kafasında birçok küçük ve kırmızı izler meydana gelir. Fakat uzun saç ekimi sayesinde bu izler kolaylıkla saklanır ve göze batmaz. Bu avantaj, bu yöntemin tercih edilmesinin bir numaralı sebebidir diyebiliriz.

Uzun Saç Ekiminin Dezavantajları Nelerdir?

  • Bu saç ekim yönteminde öncelikle saçlar kısa kesilmediği için ekim işlemi biraz daha zordur ve diğer saç ekim yöntemlerine göre uzun sürmektedir.
  • Bu yöntemde saçların boyu kısaltılmadığından dolayı hastaların kafasında bu operasyonun yapılması için fazla olan bir kıl yoğunluğu olur. Bu sebeple hastalardan alınan greftlerin sayısında bir azalma görülür ve hastadan ortalama 1000 greft alınabilir. 1000 greft, saç ekimi operasyonları için oldukça az bir sayıdır. Bundan dolayı da işlemin süresinde bir uzama görülebilir.

Bu bahsetmiş olduğumuz dezavantajlar, saç ekimi işlemini çok fazla olumsuz etkileyebilecek dezavantajlar değildir. Eğer gerçekten alanında uzman ve deneyimli bir doktor tarafından yapılırsa tüm yöntemleriyle saç ekimi, oldukça etkili bir tedavidir.