Vaser Liposakşın Yöntemini Uygulamak İçin Neden Özel Bir Eğitim Gerekli?

Teknoloji, günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi ve bu sayede geçmişte yapabildiğimiz şeyleri daha hızlı ve daha kolay bir şekilde yapmamıza olanak sağlarken, aynı zamanda yapılması imkansız olan şeyleri yapılabilir hale getirdi. Ancak sahip olup kullandığımız bu teknolojinin kapasitesinin de sadece bir bölümünü kullanıyoruz.

Vaser, liposakşın alanında altın değerinde bir teknoloji fakat bu tekniği uygulamak için gereken alet sayısı çeşit bakımından çok fazla ve bu aletlerin enerji seviyeleri bir o kadar yüksek, bundan dolayı kullanmadan önce haklarındaki tüm bilgileri kavrayıp, nasıl kullanılacağını çok iyi bir şekilde öğrenmek gerekiyor. Sadece bu teknolojiyi bütünüyle kavrayabilen cerrahlar, şüphesiz bu teknolojinin nimetlerinden faydalanabilecektir.

Her çeşit vücut yapısına sahip hastalar estetik operasyon talebindedir ve farklı vücut yapısındakiler de sizin hastanız olabilir. Bu nedenle vücut şekillendirme ameliyatları tüm vücut tipolojilerine uygulanabilir olmalıdır ve en önemlisi cerrahların hastalardaki yağ, kas ve kemik yapısını kavrayabilmeleri için de mükemmel bir anatomi bilgisine sahip olmaları gerekir. Bu kompleks ve gelişmiş teknolojinin anlaşılmasıyla, gerçek zamanlı yapılan pratiklerden kazanılan deneyimler bir araya geldiğinde ve üstüne sağlam bir anatomi bilgisi eklendiğinde, cerrahlar hastalarına arzu ettikleri bedenleri vererek mükemmel sonuçlar elde edebilirler.

 

Peki bu eğitim sizlere ne sunmakta?

Hiç şüphesiz tüm estetik cerrahileri liposakşın tekniklerine çok aşinadır fakat Hi-Def  Vaser® liposuction çok farklı bir disipline sahiptir. Bu eğitim, en temel tekniklerden en ileri tekniklere kadar her şeyi kapsamaktadır ve en önemlisi her seviyedeki estetik cerrahilere yöneliktir. Bu eğitimde hastalarınızda en iyi sonuçları elde edebilmenizi sağlayacak becerileri çok hızlı bir şekilde öğreneceksiniz. Bu eğitimde öğreneceklerinizi sıralarsak:

• Yüzeysel yağ, derin yağ, kas ve kemik anatomisi ve her bir grubun birbiri ile olan ilişkisi,
• Operasyonlardan önce hastaları muayene edip işaretleyebilme,
• Erkeklerde pektoral ve deltoid kaslarını geliştirmek için yağ grefti tekniği,
• Kadınlarda göğüs ve gluteal yağ grefti tekniği,
• Hastaların ameliyat sonrası bakımı,
• Ortaya çıkabilecek herhangi bir komplikasyonla nasıl baş edebileceğiniz.

Anatomik bilginizi daha da geliştirmenin ve Vaser® Liposculpture alanında eşsiz bir deneyim kazanmanın yanı sıra, insan formunu çıplak gözle bakarak, nasıl olması gerektiğini görebilmeyi öğreneceksiniz; erkeklerde “V” şekli, kadınlarda ise “S” şekli. Eğitimleri tamamladığınızda ve en önemlisi becerilerinizi daha arttırdığınızda, hiç şüphesiz unvanınızı “Vücut Heykeltıraşı” olarak değiştireceksiniz.