Vaser Liposuction Nedir?

Vaser Liposuction, klasik liposuction yönteminden daha kolay, daha hızlı ve daha gelişmiş teknolojiler kullanılarak uygulanan yeni nesil bir yağ aldırma işlemidir. Bu yöntemin en belirgin özelliği, diyet ve sporla eritilemeyen inatçı yağlardan kişileri kurtarmasıdır.
Günümüzde en sık kullanılan estetik operasyonların başında gelen liposuction işlemi, Vaser liposuction teknoloji ve yeniliklerinin kullanılmasıyla daha da popüler ve sık başvurulan yağ aldırma türü olmuştur.

Neden Vaser Liposuction?

Dünyada en çok yapılan operasyonlar sıralamasında 1.liğini çoğu bölgede koruyan , ülkemizde de burun estetiği ile birincilik koltuğuna oturmak için sürekli yarışan liposuction ameliyatı, yeni büründüğü kimlik ile artık zirvede tekim demeye hazırlanıyor.

Bu yeni kimliği ile tanıdığımız liposuction vücuttaki yağ hücrelerini uzaklaştırmaktan öte vücudu üç boyutlu olarak şekle sokmamıza olanak sağlamakta.

Yıllardır birçok farklı yöntemle yağ hücreleri vücuttan uzaklaştırılmaya ve vücuda şekil verilmeye çalışıldı. Klasik kuru, ıslak ve süper ıslak liposuction yöntemleri ile yıllardır uygulamakta olduğumuz operasyonların artık pabucu dama atıldı. Ultrason enerjisi ile birleşen liposuction adından çok fazla söz ettireceğe benziyor. Ultrasonik liposuction (Vaser liposuction) ile klasik liposuctionın çok ötesinde sonçlar elde edilmesinin yanında, vaser liposuction ile vücut üzerinde 3 boyutlu olarak aynı bir heykeltraş gibi çalışmak ve vücuda şekil vermek mümkün. Yine bu cihazın , teknolojinin bizlere en büyük süprizi Smooth özelliği ile selülit tedavisine de çözüm sunuyor olması.

Vaser Liposuction Tekniği Nasıl Uygulanır?

Bu yöntemde kullanılan cihazların çalışma mantığı, klasik liposuction teknolojisini uygulayan cihazlardan temel olarak farklıdır. Bu teknikte kullanılan ultrasonic ses dalgaları ile cilt altındaki istenmeyen yağ hücreleri sıvılaştırılarak parçalanır. Bu Vaser Liposuction tekniği ile çevredeki dokulara zarar vermeden sadece cildin yağ dokularını hedef alınabilmesini sağlamaktadır. Cildin yüzeyinden ayrıştırılmış olan bu yağ dokuları rahatlıkla özel bir kanül yardımıyla çekilir. Bu sayede tek seferde daha fazla yağ hücresi vücuttan atılmış olur.

Vaser Liposuction Teknolojisi Klasik Liposuction’a Göre Neden Daha Sık Tercih Edilir?

Bunun en belirgin sebebi, bu teknik ile alınan yağlar, dolgu malzemesi olarak kişinin başka bölgesine transfer edilebilmektedir. Yani dokular yeniden ve tamamen doğal şekilde ihtiyaç olan bölgede dolgu işleminde kullanılabilirler.
Örneğin karın ya bacak bölgesinden alınan fazla yağ kadınlarda göğüs dolgusu olarak, bacak eğriliğini gidermek, dudakları dolgunlaştırmak veya yüz çizgilerini doldurmak için tekrar kullanılabilir.
Bu aşamada kişilerin kendi yağları ile yapılan dolgu işleminde transfer edilen yağın %30’luk kısmı ömür boyu kalıcıdır. Ancak dolgunun kalan %70’lik kısmı ise zaman içinde eriyebilir.

Kimler Vaser Liposuction İşlemi Yaptırabilir?

60 yaşın altındaki kadın ve erkekler liposuction işlemi yaptırılabilir. Bu rakam bazı kliniklerde 50 ile de sınırlı olabilir. Ancak kişilerin sigara kullanımı yine bazı hekimler tarafından liposuction’a engel teşkil edebilir. O sebeple yağ aldırma işlemi yaptırmayı düşünen kişiler sigarayı mümkün olduğunca öncelikli olarak bırakmalıdırlar.
Vaser Liposuction’ın Klasik Liposuction’a Göre Avantajları Nelerdir?
Günümüzde daha fazla kullanılan Vaser Liposuction yönteminin bazı avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlar:

 • Vaser Liposuction ile yağ aldırma işlemi yapıldıktan sonra hastaların daha az rahatsızlık duyduğu, daha konforlu bir yöntem olduğu gözlenmiştir,
 • Daha az şişlik, morluk ve ödem oluşturur,
 • Vaser Liposuction yöntemi ile operasyon geçiren kişilerde iyileşme süreci klasik liposuction ile yapılan operasyonlara göre çok daha kısadır,
 • Lokal anestezi ile uygulanır,
 • Bu yöntem daha ileri teknoloji ile uygulandığından, dokulara karşı daha hassas bir tekniktir,
 • Ameliyat sonrasında herhangi bir kesi izi kalmaz, kişilerin sosyal hayatlarında daha rahat ettikleri bir süreç başlar,
 • Drenaj ve bandaj daha kısa sürede çıkarılır,
 • Operasyon sonrası vücutta sıkılaşma da oluşur,
 • Vaser Liposuction yöntemi, fonksiyon olarak doku seçici özelliğe sahiptir,
 • Daha az kanama oluşacağından daha güvenilir ve daha konforlu sayılan bir yöntemdir,
 • Bu yöntem sadece yağ hücrelerini hedeflediği için diğer dokular korunmuş olur. Tamamen hedeflenen hücreleri ortadan kaldırmaya yönelik bir tekniktir.

Vaser Liposuction Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Bölgesel yağların yok edilmesine yarayan bu teknoloji, yağ aldırma operasyonu sonrası kişilerde daha az ağrı oluşmasını sağlamaktadır. Bu sebeple popo, karın, gıdı, kollar, bel, sırt, basen, göğüsler ve bacaklar gibi yağların en sık biriktiği alanlara rahatlıkla uygulanabilir.
İşlem sonrasında incelen bölgesel yağlanma alanları diyet ve spor konularına dikkat edilmediğinde, özellikle doğum gibi değişikliklerden sonra yeniden oluşabilir.

Vaser Liposuction Sonrasında İyileşme Süreci Nasıldır?

Vaser Liposuction işlemi genellikle 1 ile 2 saat aralığında sürebilir. Ancak işlem yapılacak alan sayısı bu sayıyı artırabilir. Operasyon sonrasında hastalar 3 ile 4 saat kadar dinlenme sonrasında hastaneden çıkabilirler. Sonraki birkaç gün içerisinde ise sosyal hayatlarına devam edebilirler.
Bu yöntemin bir diğer faydası operasyon sonrasında daha az morluk oluşmasıdır. Bunun yanında Vaser Liposuction tekniğinde yağ hücreleri sıvılaştırılarak alındığından daha zahmetsizdir ve vücut için iyileşme süreci çok daha kısa ve sonuçlar daha etkilidir.
Ameliyat sonrasında hastaların 3 ya da 4 hafta boyunca sürekli olarak korse kullanmaları gerekir.

Vaser Liposuction Operasyonunda Riskler Nelerdir?

Bu ameliyat da tıpkı diğer ameliyatlar gibi önemli ve riskli bir operasyondur. Bunun için hastaların aşağıdaki hususlara dikkat etmeleri gerekir:

 • Yağ aldırma işlemi için en önemli husus, operasyonu yapacak hekimin deneyimli ve olumlu referans sahibi olmasıdır, çünkü ameliyat sırasında oluşan komplikasyonlar genellikle hekimlerin hatalarından dolayı yaşanmaktadır,
 • İşlemin yapılacağı ortam mutlaka hastane şartlarında ve üst düzey hijyen koşullarında olmalıdır,
 • En sık yaşanan sorunlardan biri yağların düzensiz şekilde ya da cilde yakın bir seviyeden çekilmesi sonrasında oluşan ve kötü görünen çukurlar ya da asimetrik görüntü,
 • Vaser Liposuction sonrasında uzman olmayan hekimler tarafından oluşturulabilen bir diğer risk, yaşamı tehdit edebilecek enfeksiyonlar, organların delinme riski ve akciğer embolisidir.

Tüm bu risklerin yaşanmaması için, kişilerin mutlaka uzman bir hekim güvencesinde operasyona karar vermeleri gerekmektedir.

 

Vaser Liposuction Fiyatları

Vaser liposuction olarak tanınan ve bilinen bu işlem bana göre güncel olan en güvenli liposuction yöntemidir. Vaser liposuction işleminin güvenli ve sonuçlarının diğer tekniklere göre üstün olmasının en önemli sebebi sadece yağlara selektif olması ve eritlen bu yağların vücuttan hastaya zarar vermeden uzaklaştırılmasına olanak sağlamasıdır ancak bu yöntem mutlaka bu alanda eğitim almış cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. İşte bu noktada büyük bir parantez açarak konunu anlaşılır olabilmesi için birkaç örnek vermem gerekiyor. Teknoloji dünyanın heryerinde kullanıcıya bağlıdır bunu örneklendirecek olursak çok iyi bir arabayı çok iyi bir şoför kullanırsa harika bir yarış çıkarır ancak kötü bir şoförle kaza kaçınılmazdır. Elimizde son teknoloji bir uzay aracı olabilir ancak kullanacak adamımız yoksa hiçbir işe yaramaz. Sanırım anlatmak istediğim anlaşılmıştır “Teknoloji kullanıcıya bağımlıdır”. Peki bu açıklayıcı girişten sonra yağları vücuttan pürüzsüzce kanatmadan uzaklaştırmak sizce bu işlemi daha ayrıcalıklı yapmaya yeterli mi ? Bence yeterli değil , neden biliyormusunuz biz vücut cerrahlarının artık hedefi hastayı sadece küçültmek değildir. Hastalarımızı küçültürken vücutlarının normal vücut formlarına ideale yaklaşmasını istemekteyiz ve arzulamaktayız. Bu amaçla uyguladığımız operasyon tekniğinin ismi ise “vaser hi-def” dir. Bu operasyon tekniğinin temel açıklaması şudur ; gerek erkek gerekse kadın hastaların ideal vücut formları ve dengeleri mevcuttur genel olarak erkeklerde “V” formunda vücutlar kadınlarda ise “S” formunda kıvrımlara sahip vücutlar arzulanaktadır. gözünüzde gerek erkek gerekse kadın vücutlarını canlandırmaya çalışırsanız ne demek istediğimi daha rahat anlayabilirsiniz. Erkek memsinin kadın memesinin veya kadın kalçasının , erkek karın bölgesinin doğal kas yapısına uygun olan ideal şekilleri herzaman bahsettiğim formlar içerisindedir ancak biz yuvarlak erkek vücutları arkadan bakıldığında boxy dediğimiz dikdötgen veya kare şeklinde kıvrımları yok olmuş kadın vücutlarını sık sık görmekteyiz. İşte bu noktada bu alanda deneyimli cerrahın ve teknolojinin devreye girmesi ile vücutta ciddi transformasyonlar yaratabilmekte ve oldukça inanılmaz sonuçlara ulaşabilmekteyiz . Kim istemez ki bir anda spor salonundan çıkmışcasına bir vücuda sadece birkaç saat içerisinde kavuşmayı.

 

Dr. Kandulu Vaser Hi – Def ile ilgili bilgi veriyor;

Değerli hastalarım bir önemli konu olan hasta beklentisi hakkında çok net ve dürüst bir bilgi paylaşmak istiyorum vaser liposuction operasyonu öncesi mutlaka profesyonel hekim muayenesi gerekmektedir çünkü değerli hastalarım bu operasyonla çok ciddi değişimler yaratsak da elimizde sihirli asa yoktur ve elimizdeki hamur ne ise bizler ancak onu şekillendirebilmekteyiz. Gümüşü altına çeviremiyoruz ancak altını işleyip çok değerli bir hale getirebiliyoruz.