Vaser Liposuction ve Vaser Hi – Def Cerrahisi Nedir?

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Hüseyin Kandulu estetik cerrahi alanında gerçekten inanılmaz deneyim gerektiren bu özel uygulama alanında uzun süredir çalışmalarını sürdürmektedir ve son 5 yıldır bu uygulamaların uluslarası eğitmeniliğini yapmakta olup birçok meslektaşına özel eğitimler verip kendilerini geliştirmelerine öncülük etmiştir. Bakalım böylesine deneyimli bir cerrah bu vücut şekillendirme operasyonu hakkında neler düşünüyor. Değerli arkadaşlarım , hastalarım yaklaşık 10 yıldır bu teknolojiyi kullanmakta ve vücut ameliyatları gerçekleştirmekteyim bugün bu makalenin sizler için yol gösterici olacağını umarak vaser liposuction (ultrasonik liposuction) ve ileri düzey vücut şekillendirme teknikleri hakkında sizlerle görüşlerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle irdelenmesi gereken konu vaser liposuction işleminin tam olarak ne demek olduğunu irdelemek olmalı. Son elli yıldır plastik cerrahlar birçok yöntem ve teknoloji ile vücuttan istenmeyen yağları uzaklaştırmaya çalışmışlardır ancak bu süreçte istenmeyen birçok komplikasyon ve istenmeyen sonuçlarla karşılaşılmıştır. İşte bu gelişim sürecinde ses dalgaları ile sadece yağları hedef alan ve diğer çevre dokulara zarar vermeden yağ hücrelerinin birbirinden ayrışmasına ve vücuttan rahatlıkla uzaklaştırılmasına olanak veren ultrasonik liposuction keşfedilmiş ve uygulama alanına girmiştir.

Vaser Liposuction Fiyatları

Vaser liposuction olarak tanınan ve bilinen bu işlem bana göre güncel olan en güvenli liposuction yöntemidir. Vaser liposuction işleminin güvenli ve sonuçlarının diğer tekniklere göre üstün olmasının en önemli sebebi sadece yağlara selektif olması ve eritlen bu yağların vücuttan hastaya zarar vermeden uzaklaştırılmasına olanak sağlamasıdır ancak bu yöntem mutlaka bu alanda eğitim almış cerrahlar tarafından uygulanmalıdır. İşte bu noktada büyük bir parantez açarak konunu anlaşılır olabilmesi için birkaç örnek vermem gerekiyor. Teknoloji dünyanın heryerinde kullanıcıya bağlıdır bunu örneklendirecek olursak çok iyi bir arabayı çok iyi bir şoför kullanırsa harika bir yarış çıkarır ancak kötü bir şoförle kaza kaçınılmazdır. Elimizde son teknoloji bir uzay aracı olabilir ancak kullanacak adamımız yoksa hiçbir işe yaramaz. Sanırım anlatmak istediğim anlaşılmıştır “Teknoloji kullanıcıya bağımlıdır”. Peki bu açıklayıcı girişten sonra yağları vücuttan pürüzsüzce kanatmadan uzaklaştırmak sizce bu işlemi daha ayrıcalıklı yapmaya yeterli mi ? Bence yeterli değil , neden biliyormusunuz biz vücut cerrahlarının artık hedefi hastayı sadece küçültmek değildir. Hastalarımızı küçültürken vücutlarının normal vücut formlarına ideale yaklaşmasını istemekteyiz ve arzulamaktayız. Bu amaçla uyguladığımız operasyon tekniğinin ismi ise “vaser hi-def” dir. Bu operasyon tekniğinin temel açıklaması şudur ; gerek erkek gerekse kadın hastaların ideal vücut formları ve dengeleri mevcuttur genel olarak erkeklerde “V” formunda vücutlar kadınlarda ise “S” formunda kıvrımlara sahip vücutlar arzulanaktadır. gözünüzde gerek erkek gerekse kadın vücutlarını canlandırmaya çalışırsanız ne demek istediğimi daha rahat anlayabilirsiniz. Erkek memsinin kadın memesinin veya kadın kalçasının , erkek karın bölgesinin doğal kas yapısına uygun olan ideal şekilleri herzaman bahsettiğim formlar içerisindedir ancak biz yuvarlak erkek vücutları arkadan bakıldığında boxy dediğimiz dikdötgen veya kare şeklinde kıvrımları yok olmuş kadın vücutlarını sık sık görmekteyiz. İşte bu noktada bu alanda deneyimli cerrahın ve teknolojinin devreye girmesi ile vücutta ciddi transformasyonlar yaratabilmekte ve oldukça inanılmaz sonuçlara ulaşabilmekteyiz . Kim istemez ki bir anda spor salonundan çıkmışcasına bir vücuda sadece birkaç saat içerisinde kavuşmayı.

Dr. Kandulu Vaser Hi – Def ile ilgili bilgi veriyor.

Değerli hastalarım bir sonraki makalemizde sizlerle bu uygulamanın süreçleri hakkında bazı detayları paylaşmak istiyorum özellikle vaser liposuction işlemi sonrası iyileşme süreci , operasyonun nasıl gerçekleştiği , işlem sonrası bakımların nasıl olması gerektiği ve istirahat süreci gibi konuşulması gereken birçok şey. Son noktayı koymadan önce diğer bir önemli konu olan hasta beklentisi hakkında çok net ve dürüst bir bilgi paylaşmak istiyorum vaser liposuction operasyonu öncesi mutlaka profesyonel hekim muayenesi gerekmektedir çünkü değerli hastalarım bu operasyonla çok ciddi değişimler yaratsakta elimizde sihirli çubuk yoktur ve elimizdeki hamur ne ise bizler ancak onu şekillendirebilmekteyiz. Gümüşü altına çeviremiyoruz ancak altını işleyip çok değerli bir hale getirebiliyoruz.

Vaser Liposuction

Dünyada en çok yapılan operasyonlar sıralamasında 1.liğini çoğu bölgede koruyan , ülkemizde de burun estetiği ile birincilik koltuğuna oturmak için sürekli yarışan liposuction ameliyatı, yeni büründüğü kimlik ile artık zirvede tekim demeye hazırlanıyor.

Bu yeni kimliği ile tanıdığımız liposuction vücuttaki yağ hücrelerini uzaklaştırmaktan öte vücudu üç boyutlu olarak şekle sokmamıza olanak sağlamakta.

Yıllardır birçok farklı yöntemle yağ hücreleri vücuttan uzaklaştırılmaya ve vücuda şekil verilmeye çalışıldı. Klasik kuru, ıslak ve süper ıslak liposuction yöntemleri ile yıllardır uygulamakta olduğumuz operasyonların artık pabucu dama atıldı. Ultrason enerjisi ile birleşen liposuction adından çok fazla söz ettireceğe benziyor. Ultrasonik liposuction (Vaser liposuction) ile klasik liposuctionın çok ötesinde sonçlar elde edilmesinin yanında, vaser liposuction ile vücut üzerinde 3 boyutlu olarak aynı bir heykeltraş gibi çalışmak ve vücuda şekil vermek mümkün. Yine bu cihazın , teknolojinin bizlere en büyük süprizi Smooth özelliği ile selülit tedavisine de çözüm sunuyor olması.